Top
 

SZLAK MŁODEJ POLSKI W KRAKOWIE

Kraków, jako ośrodek życia literacko - artystycznego

SZLAK MŁODEJ POLSKI W KRAKOWIE

320PLN per person

Kraków, znany jako ośrodek życia literacko – artystycznego, wychował wielu wspaniałych twórców doby XIX i XX wieku, czyli okresu Młodej Polski nazywanej również secesją. Wybierz zwiedzanie Krakowa szlakiem Młoda Polska i poznaj sztukę modernizmu oraz wielkich artystów, takich jak Jan Matejko, Stanisław Wyspiański, Włodzimierz Tetmajer, Józef Mehoffer, Jacek Malczewski czy Leon Wyczółkowski. Podczas wycieczki dowiesz się, jak powstał w Krakowie kabaret “Zielony Balonik”, gdzie odbyło się słynne “Wesele” Lucjana Rydla i Jadwigi Mikołajczykówny, a także spróbujesz torcika w owianej niezwykłymi opowieściami “Jamie Michalika”.

Wycieczka po Krakowie z przewodnikiem śladami Młodej Polski pozwoli na poznanie poniższych atrakcji Krakowa.

Program zwiedzania Krakowa szlakiem Młoda Polska:

 • Akademia Sztuk Pięknych, Pl. Matejki
  pierwszym dyrektorem był Jan Matejko, wana kuźnią artystów Młodej Polski, m.in. St. Wyspiański, Wł. Tetmajer, J. Mehoffer, J. Malczewski
 • Teatr Słowackiego
  tu znajduje się słynna kurtyna Henryka Siemiradzkiego i odbyły się premiery dramatów Młodej Polski, m.in. “Wesela” St. Wyspiańskiego
 • Muzeum Historii Teatru, Dom pod Krzyżem
  ul. Szpitalna, pełne pamiątek po St. Wyspiańskim
 • Kawiarnia Jama Michalika
  słynne miejsce spotkań bohemy krakowskiej i narodzin kabaretu „Zielony Balonik”. Możliwość organizacji prelekcji w Jamie Michalika z poczęstunkiem
 • Kościół Mariacki
  tu odbył się ślub Lucjana Rydla i Jadwigi Mikołajczykówny, kryje polichromię projektu Jana Matejki, wykonaną przez jego uczniów oraz witraże St. Wyspiańskiego i J. Mehoffera
 • Pl. Mariacki
  Mieszkanie St. Wyspiańskiego, w którym powstał dramat “Wesele”
 • Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej
 • Kościół OO. Franciszkanów
  tu znajdują się polichromie i najpiękniejsze witraże Stanisława Wyspiańskiego, w tym słynny witraż Bóg Ojciec, Stworzenie Świata oraz stacje Męki Pańskiej J. Mehoffera
 • Kościół na Skałce, Krypta Zasłużonych
  gdzie mieszczą się Groby St. Wyspiańskiego i J. Malczewskiego

Do wyboru jedna z ekspozycji muzealnych:

 • Muzeum Narodowe w Sukiennicach – Rynek Główny
  Zbiory malarstwa polskiego XIX w. m.in. Jan Matejko, Leon Wyczółkowski, Jacek Malczewski, Józef Chełmoński
 • Dom i Muzeum Józefa Mehoffera
 • Dom i Muzeum Jana Matejki

Opcjonalnie możliwy  przejazd z przewodnikiem do zabytkowego dworku “Rydlówka” w Bronowicach Małych, w którym odbyło się słynne “Wesele” z dramatu Stanisława Wyspiańskiego (dodatkowo ok. 2 godz).

Realizacja punktów programu w zależności od możliwości czasowych od dostępności obiektów muzealnych.

 

Zwiedzanie Krakowa szlakiem Młodej Polski to świetna lekcja historii i sztuki oraz okazja do poznania okresu secesji oraz wielu wspaniałych polskich artystów.

Idealny wybór dla miłośników sztuki i dla licealistów na wycieczkę szkolną jako uzupełnienie programu nauczania z języka polskiego.

Możliwość wykorzystania bonu turystycznego.

Realizujemy program POZNAJ POLSKĘ.

 • Koszt
  usługa przewodnicka Kraków: język polski = 580,00 zł ; język obcy 680,00 zł
 • Cena nie zawiera
  Obligatoryjnej opłaty dla grup za zestaw słuchawkowy tourguide 7 zł / os.
 • Opcjonalnie
  Poczęstunek w Jamie Michalika = od 40 zł
 • Długość wycieczki
  4 godz.
 • Trasa
  Stare Miasto, Kazimierz
 • Uwagi
  Dla zachowania komfortu zalecamy zwiedzanie w grupie do 30 osób z 1 przewodnikiem. W wybranych muzeach obowiązuje limit zwiedzania do 20-30 os. Powyżej tej ilości wymagany jest podział grupy i dodatkowy przewodnik. Wymienione obiekty zwiedzamy z zewnątrz.
 • Dodatkwo płatne
  Wstępy: Kościół Mariacki 1 ekspozycja do wyboru: Galeria Malarstwa w Sukiennicach, Dom Matejki lub Dom Mehoffera, Skałka: szkolne = 15 zł, ulgowe grupowe = 26-34 zł, normalne = 41- 55 zł

NAPISZ OPINIĘ

Pilot / przewodnik
Trasa
Atrakcje
Ogólne wrażenia

Masz dodatkowe pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej? A może chcesz zarezerwować wycieczkę: SZLAK MŁODEJ POLSKI W KRAKOWIE? Wypełnij poniższy formularz. Odezwiemy się!

Klauzula zgody na otrzymywanie informacji handlowych/marketingowych:


Zobacz także:

ZWIEDZANIE KAZIMIERZA dzielnica żydowska i chrześcijańska

Wycieczka na Kazimierz z przewodnikiem, historyczną dzielnicę żydowską i chrześcijańską z czasów króla Kazimierza Wielkiego to okazja do poznania historii i tradycji żydowskich. Zobacz liczne synagogi, urocze kawiarnie i sklepy lokalnych rzemieślników.

ZWIEDZANIE WAWELU: Katedra Wawelska i Zamek Królewski

W trakcie wycieczki z przewodnikiem po Wawelu odwiedzisz wnętrza Zamku Królewskiego i Katedry Wawelskiej, poznasz historię Polski oraz dowiesz się jak wyglądało życie na dworze królewskim.

Szlak Jana Matejki w Krakowie

Poznaj Kraków oczami wybitnego artysta doby XIX wieku, prekursora sztuki secesji w Krakowie oraz pierwszego dyrektora słynnej Akademii Sztuk Pięknych. Jan Matejko i jego ukochany Kraków.