Top

Wycieczki Szkolne Kilkudniowe

Home / Wycieczki Szkolne Kilkudniowe
Spędź dwa dni w Krakowie i poznaj największe atrakcje Krakowa. Zwiedzanie Krakowa i Wawelu z licencjonowaym przewodnikiem, panorama miasta z Kopca Kościuszki, spacer po żydowskim Kazimierzu, zwiedzanie Sanktuarium w Łagiewnikach, zwiedzanie Kopalni Soli Wieliczka.
Poznaj główne atrakcje Krakowa oraz Ojcowskiego Parku Narodowego i Doliny Prądnika. Podczas zwiedzania z przewodnikiem dowiesz się, dlaczego mamy Jaskinię Łokietka, jak to się stało, że Kazimierz Wielki wybudował tutaj zamek oraz skąd pod Krakowem wzięła się Maczuga Herkulesa.
Podczas wycieczki poznasz historię narodu żydowskiego, jego obyczaje, tradycję i kulturę. Dowiesz się jak przebiegała zagłada żydów podczas II wojny światowej, zobaczysz miejsca pamięci oraz przekonasz się w jaki sposób Oskar Schindler ocalił dziesiątki ludzkich istnień.
Odwiedzając małopolską stolicę warto przyjrzeć się atrakcjom związanym z Papieżem Polakiem – Janem Pawłem II, który jeszcze jako Karol Wojtyła spędził w Krakowie swoje lata młodości. Podczas zwiedzania zobaczymy m.in. Dom Rodzinny Ojca Świętego w Wadowicach.
Poznaj Kraków, Pieniny, Podhale i Wieliczkę w 3 dni. Zwiedzanie Krakowa i Wawelu z przewodnikiem, Spływ Dunajcem, zwiedzanie Zakopanego i Podhala, Kopalnia Soli Wieliczka
Poza standardowym zwiedzaniem miasta zabierzemy Cię do Tyńca, gdzie odkryjesz jeden z najstarszych klasztorów Benedyktynów w Polsce. Ponadto zajrzymy na Kazimierz oraz przejdziemy drogą średniowiecznych orszaków królewskich.
Przyjedź do Małopolski i podążaj śladami Papieża Polaka: Kraków, Łagiewniki, Wieliczka, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Częstochowa, Zakopane, Oświęcim. Województwo małopolskie i tereny ościenne obfitują w niezliczoną ilość sanktuariów i miejsc kultu religijnego
Poznaj historię wspaniałej stolicy europejskiej czasów Habsburgów. Odwiedź Stare Miasto, Pałac Schonbrunn i Wzgórze Kahlenberg. Zasmakuj lokalnej kuchni oraz przeżyj przygodę w wiedeńskim Praterze.
Odkryj uroki węgierskiej stolicy, malowniczo położonej nad Dunajem. Odwiedź urokliwe zakątki Zakola Dunaju odwiedzając dawne siedziby kościoła, słynny Esztergom, władz, miasto Visehrad i stolicę marcepanu Szentendre.
Poznaj największe atrakcje Pragi, czeskiej stolicy malowniczo położonej nad Wełtawą. Przejdź przez słynny Most Karola, odwiedź Katedrę na Hradczanach, a wieczorem obejrzyj magiczny spektakl „Światło, Dźwięk, Woda”.
Poznaj uroki historycznego Berlina i urokliwego zespołu pałacowo parkowego w Poczdamie. Poczuj klimat Niemiec. Zaznaj relaksu i zabawy w słynnym kompleksie „Tropical Islands”.
Odkryj atrakcje stolicy Saksonii, nazywanej perłą baroku i Florencją Północy. Poznaj historię miasta, które rozwinęło się za czasów Augusta II, gdzie tworzył i bywał Wagner, Mickiewicz czy Słowacki.
Poznaj uroki Parku Narodowego Czeska Szwajcaria z atrakcyjnymi tarasami widokowymi i największą w Europie bramą skalną. Zobacz drewnianą świątynię Wang, której historia powstania sięga odległych terenów Norwegii.
Przekonaj się jak wygląda proces warzenia piwa w Browarze Żywieckim. Poznaj malownicze okolice Beskidu Żywieckiego, którego krajobraz roztacza się ze szczytu Góry Żar. Odkryj historię dawnej rezydencji magnackiej w Pszczynie.
Odwiedź stolicę Polski, słynny Zamek Królewski króla Zygmunta III Wazy oraz Łazienki. Poznaj warszawską syrenkę, historię Powstania Warszawskiego i obejrzyj Panoramę Warszawy ze słynnego tarasu Pałacu Kultury i Nauki.
Poznaj atrakcje polskiego wybrzeża. Odwiedź piękny Gdańsk i Oliwę, stocznię w Gdyni. Przespaceruj się po słynnym „Monciaku” i zaznaj trochę morskiego klimatu na molo w Sopocie.
Poczuj klimat terenów górskich, gdzie pieczenie kiełbasek na ognisku jest obowiązkową atrakcją wieczoru. Poznaj historię kariery Adama Małysza i posłuchaj niesamowitych opowieści gawędziarza w „Chacie na Szańcach”. Podziwiaj widoki z Hali Miziowej.
Odkryj romantyczny Zamek w Baranowie Sandomierskim, gdzie podobno spotkać można Białą Damę błąkającą się w poszukiwaniu męża. Poczuj urok sandomierskiej starówki przywodzącej na myśl włoskie miasteczka. Poznaj atrakcje parku w Puławach i Kazimierza nad Wisłą.
Oprócz zwiedzania słynnego miasta Zamość, gdzie niegdyś rezydował kanclerz i hetman wielki koronny – Jan Zamoyski, zobaczysz również atrakcje Krasnobrodu i Zwierzyńca. Przy odrobinie szczęścia nad Stawem Echo masz szansę spotkać pasące się koniki polskie.
Poznaj jedyne w swoim rodzaju miasto setek mostów i kładek. Podczas zwiedzania zobaczysz m.in. słynną „Panoramę Racławicką” oraz urokliwe wrocławskie Stare Miasto. Unikatowe oceanarium poświęcone wyłącznie gatunkom afrykańskim dostarczy niezapomnianych wrażeń.
Poznaj atrakcje Małopolski dla dzieci: zwiedzanie Krakowa i Wieliczki, zabawa w Parku Rozrywki Energylandia, wizyta w Ogrodzie Doświadczeń, warsztaty pieczenia obwarzanka
Bogactwo atrakcji turystycznych Krakowa gwarantuje możliwość zainteresowania również naszych młodszych turystów. Legendy Krakowskie zainteresują każdego słuchacza, stanowiska w Ogrodzie Doświadczeń uczą przez zabawę, a zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni oraz warsztaty z pieczenia obwarzanka zapewnią moc wrażeń.
Poznaj główne atrakcje Unesco w Małopolsce w trzy dni: Kraków, Wieliczka i Oświęcim. W trakcie wycieczki zobaczysz Wawel, Stare Miasto i Muzeum Podziemia Rynku, pospacerujesz po słynnym Kazimierzu oraz zobaczysz piękno podziemnej kaplicy św. Kingi w Kopalni Soli Wieliczka a wizyta w Muzeum Pamięci Oświęcim - Brzezinka będzie świetną lekcją historii.