Top

Zwiedzanie Krakowa – wycieczka po Krakowie z przewodnikiem

Home / Zwiedzanie Krakowa – wycieczka po Krakowie z przewodnikiem
Podążaj śladami polskich królów i poznaj historię Krakowa z licencjonowanym przewodnikiem. Zobacz główne atrakcje miasta: Wawel, Katedrę Wawelską, Rynek Główny, Sukiennice i Kościół Mariacki. Idealna propozycja na zwiedzanie Krakowa w jeden dzień.
Poznaj historię i architekturę Starego Krakowa oraz krakowskie zwyczaje z czasów wieków średnich. Odwiedź interaktywne Muzeum Podziemia Rynku Krakowskiego z licencjonowanym przewodnikiem.
W trakcie wycieczki z przewodnikiem po Wawelu odwiedzisz wnętrza Zamku Królewskiego i Katedry Wawelskiej, poznasz historię Polski oraz dowiesz się jak wyglądało życie na dworze królewskim.
Wycieczka na Kazimierz z przewodnikiem, historyczną dzielnicę żydowską i chrześcijańską z czasów króla Kazimierza Wielkiego to okazja do poznania historii i tradycji żydowskich. Zobacz liczne synagogi, urocze kawiarnie i sklepy lokalnych rzemieślników.
Spacer z przewodnikiem ulicami żydowskiego miasta Kazimierz oraz przez Podgórze, teren dawnego getta krakowskiego z wizytą w Muzeum Fabryka Schindlera. Świetna lekcja historii i okazja do poznania Krakowa z czasów okupacji 1939-45.
Kraków, od dawna znany jako ośrodek życia literacko - artystycznego, wychował wielu wspaniałych twórców doby XIX i XX wieku. Wybierz zwiedzanie Krakowa szlakiem Młoda Polska i poznaj sztukę secesji, modernizmu oraz wielkich artystów. Kraków Wyspiańskiego, Kraków Jana Matejki, Kraków Mehoffera.
Poznaj Kraków oczami wybitnego artysta doby XIX wieku, prekursora sztuki secesji w Krakowie oraz pierwszego dyrektora słynnej Akademii Sztuk Pięknych. Jan Matejko i jego ukochany Kraków.
Święty Jan Paweł II to jedna z najwybitniejszych osób przez lata mieszkająca w Krakowie. W trakcie zwiedzania Krakowa szlakiem Papieża Polaka, poznamy miejsca, w których bywał, mieszkał, uczył się i modlił Ojciec Święty.
Kraków nazywany jest miastem świętych. To tutaj swoje kroki stawiali zasłużeni dla polskiego kościoła. Poznaj miejsca związane z wielkimi polskimi świętymi wybierając zwiedzanie Krakowa szlakiem świętych.
Kraków nazywany jest miastem legend. Tutaj narodziły się słynne opowieści o Smoku Wawelskim, który mieszkał w Smoczej Jamie, Wandzie, co Niemca nie chciała, Królu Kraku, który założył miasto Gród Krakowski. Wybierz zwiedzanie Krakowa szlakiem legend i poznaj historie opowiedziane przez przewodnika po Krakowie.
Poznaj historię renesansowego i barokowego Krakowa odwiedzając Wzgórze Wawelskie i Stare Miasto z licencjonowanym przewodnikiem. Zwiedzanie Krakowa szlakiem renesansu i baroku to podróż w czasy XVI i XVII wieku. Doskonała propozycja zwiedzania dla koneserów i uczniów szkół średnich.
Poznaj miejsca związane z wielkim bohaterem narodowym. W trakcie zwiedzania Krakowa dowiemy się m.in. gdzie składał przysięgę Kościuszko i czym zasłużył sobie dla narodu.
Poznaj miejsca, gdzie narodziła się wolna, niepodległa Polska. Na szlaku niepodległości odwiedzimy m.in. miejsce wymarszu I Kampanii Kadrowej, Muzeum niepodległości Polski – tablice pamiątkowe, Katedrę Wawelską, Wieżę Ratuszową.
Poznaj uroki Ojcowskiego Parku Narodowego i Doliny Prądnika pod okiem przewodnika. Podczas zwiedzania Ojcowa dowiesz się, dlaczego mamy Jaskinię Łokietka i jak to się stało, ze Kazimierz Wielki wybudował tutaj zamek oraz skąd pod Krakowem wzięła się Maczuga Herkulesa.
Wybierz zwiedzanie Krakowa rowerowym szlakiem i poznaj wiele ciekawych zakątków miasta na dwóch kołach.