Top

Gry Miejskie

Home / Gry Miejskie

Szukasz ciekawej formy zwiedzania Krakowa? Chcesz wprowadzić element edukacji, zabawy i rywalizacji w trakcie wycieczki po Krakowie? Najlepszym wyborem będzie gra miejska w Krakowie.

Gra miejska to interaktywna forma zwiedzania Krakowa, która łączy w sobie zwiedzanie i zabawę. Podczas gry miejskiej uczestnicy podzieleni na mniejsze podzespoły, odkrywają wspólnie zagadki i tajemnice Krakowa, zabytki i atrakcje turystyczne przy użyciu np kart zadań, map, kolorowanek, zdjęć, melodii lub innych narzędzi dydaktycznych. Zajęcia prowadzi licencjonowany przewodnik po Krakowie oraz przebrane postacie interaktywne.

Gra miejska to świetny pomysł na aktywizację uczestników oraz rywalizację. Zabawę kończy ogłoszenie wyników i nagrody dla zwycięzców. Gra miejska jest indywidualnie dostosowana do wieku, charakteru i zainteresowań uczestników.

Już dziś zbierz grupę i rozpocznij interaktywne zwiedzanie Krakowa odkrywając uroki miasta poza standardowym szlakiem. Gra miejska to doskonałe rozwiązanie dla grup szkolnych oraz firmowych.

Podczas gry odkryjemy życie na zamku królewskim na Wawelu oraz zwyczaje i tradycje naszych królów. Poznamy stroje Dam Dworu Wawelskiego i turnieje rycerskie. Poszukamy miejsca, gdzie przechowywano królewskie klejnoty, poznamy insygnia koronacyjne: berło, jabłko i miecz oraz tajemnice monarchów.
Podczas gry poznamy sekrety żydowskiego miasta Kazimierz, synagogę oraz słynne symbole judaistyczne. Dowiemy się, dlaczego w Krakowie jemy bajgle, co to takiego słynny szabat oraz kim była Esterka a także jak Polka z krakowskiego Kazimierza, Helena Rubinstein podbiła świat kosmetologii.
Podczas gry przeniesiemy się do wieków średnich i poznamy życie w dawnym Krakowie. Dowiemy się, dlaczego Rynek Główny to niegdyś największy plac targowy w Europie, skąd wzięła się słynna „przekupa krakowska” oraz dlaczego na Krakusów mówi się „centusie”.
Podczas gry przeniesiemy się do czasów doby XIX i XX wieku, aby poznać wybitnych artystów z czasów Młodej Polski, takich jak Stanisław Wyspiański, Józef Mehoffer, Włodzimierz Tetmajer. Poszukamy pierwszej w Polsce Akademii Sztuk Pięknych oraz najznakomitszych witraży doby secesji.