Top
 

Cypr

Uroki Wyspy Afrodyty

Cypr

320PLN per person

1 Dzień – wylot z Krakowa. Przylot do Pafos, transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

2-4/7 Dzień – Czas na odpoczynek i plażowanie nad ciepłym Morzem Śródziemnym, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Podczas pobytu śniadanie i obiadokolacja, nocleg.

5/8 Dzień – śniadanie, wykwaterowanie. Transfer z hotelu na lotnisko w Pafos, wylot do Krakowa.

Wycieczki fakultatywne:

Atrakcje antycznego Pafos i Skała Afrodyty

Wycieczka pełna archeologicznych i mitologicznych atrakcji, rozpoczyna się od zwiedzania malowniczego Pafos: park archeologiczny z mozaikami oraz Pręgierz św. Pawła. Następnie przejazd do Petra tou Romiou, czyli miejsca narodzin bogini Afrodyty. Zdjęcie przy Skale Afrodyty to obowiązkowa pamiątka z Cypru. W trakcie wycieczki serwowany będzie lunch. Wycieczka z polskojęzycznym przewodnikiem.

Limassol ze średniowiecznymi zamkami i starożytnym miastem Kourion

Limassol to drugie pod względem wielkości miasto na wyspie, stolica cypryjskiego przemysłu winiarskiego (ze sztandarowym produktem- winem Commandaria), która znajduje się blisko Półwyspu Akrotiri zajmowanego przez brytyjską bazę wojskową. W trakcie wycieczki zobaczymy m.in. XIV-wieczny zamek stojący w przepięknym ogrodzie po północnej stronie starego portu (podobno w zamkowej kaplicy król Ryszard Lwie Serce poślubił księżniczkę Berengarię z Nawarry). Następnie przejazd w okolice stanowiska archeologicznego Kourion z amfiteatrem nad brzegiem morza oraz pozostałościami starożytnego miasta. W trakcie wycieczki serwowany będzie lunch. Wycieczka z polskojęzycznym przewodnikiem.

Wycieczka w Góry Troodos ze zwiedzaniem Klasztoru Kykkos i wioski winiarskiej Omodos

Wycieczka, podczas której obejrzymy malownicze krajobrazy gór Troodos. Najpiękniejszym z zabytków jest klasztor Kykkos, słynący z Ikony Najświętszej Dziewicy, która według legendy wysłana została tu przez cesarza z Konstantynopola. Pomieszczenia klasztornego kompleksu, dziedziniec oraz krużganki i znajdujący się tam kościół są bogato zdobione przepięknymi mozaikami. Ciekawą atrakcją będzie wioska Omodos, słynąca z produkcji wina i koronkarstwa. Znajduje się tam również Klasztor Świętego Krzyża z cennymi relikwiami – cel wielu pielgrzymek. W trakcie wycieczki serwowany będzie lunch. Wycieczka z polskojęzycznym przewodnikiem.

 • Koszt
  od 2 090,00 zł / 4 noce lub 2 790,00 zł / 7 nocy
 • Cena zawiera
  przelot samolotem rejsowym z Krakowa w dwie strony z bagażem podręcznym 10 kg, transfery lotnisko-hotel- lotnisko, 4 lub 7* noclegów w hotelu 3*, wyżywienie 2 x dziennie (śniadanie i obiadokolacja), ubezpieczenie, opiekę pilota
 • Długość wycieczki
  5/8 dni
 • Trasa
  KRAKÓW - CYPR (PAFOS) - KRAKÓW
 • Dodatkwo płatne
  Dopłata do bagażu rejestrowanego 15 kg = ok. 180-220 zł lub 20 kg = ok. 240-280 zł (cena bagażu rejestrowanego różni się w zależności od terminu lotu); Wycieczki fakultatywne: - Atrakcje antycznego Pafos i Skała Afrodyty = ok. 85 Euro / os. (lunch w cenie), - Limassol ze średniowiecznymi zamkami i starożytnym miastem Kurion = ok. 75 Euro / os. (lunch w cenie), - Wycieczka w Góry Troodos ze zwiedzaniem Klasztoru Kykkos i wioski winiarskiej Omodos = ok. 77 Euro / os. (lunch w cenie)

NAPISZ OPINIĘ

Pilot / przewodnik
Trasa
Atrakcje
Ogólne wrażenia

Masz dodatkowe pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej? A może chcesz zarezerwować wycieczkę: Cypr? Wypełnij poniższy formularz. Odezwiemy się!

Klauzula zgody na otrzymywanie informacji handlowych/marketingowych:


Zobacz także: