Top

Konkurs na Przewodnika Lata w Krakowie

Home / Konkurs na Przewodnika Lata w Krakowie

NASI PRZEWODNICY NAJLEPSI W CAŁYM KRAKOWIE!

W latach 2004 – 2009 w Krakowie odbywał się konkurs na najlepszego przewodnika miejskiego, organizowany przez Wydział Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Krakowa. Celem konkursu było wyłonienie jednego spośród najlepszych, najbardziej operatywnych i lubianych przewodników miejskich w Krakowie. O wyborze najlepszego przewodnika decydowała ilość oddanych przez zwiedzających głosów a w drugim etapie decyzja jury oceniającego wygłoszą przez przewodnika orację skierowana do turystów na dany temat związany Więcej Krakowem.

Więcej na: http://www.bip.krakow.pl/?sub_dok_id=22062&vReg=1

Nasi przewodnicy przez lata brali udział w konkursie zajmując wysokie miejsca.

 

Konkurs ‘Przewodnik Lata 2009’

Laureatką organizowanego corocznie konkursu “Przewodnik Lata” została po raz kolejny jedna z naszych przewodniczek, Pani AGNIESZKA HADY.
Między majem a wrześniem turyści odwiedzający Kraków wybrali piątkę najlepszych przewodników po Krakowie. 1 grudnia 2009 odbył się wielki finał konkursu. Pani Agnieszka zauroczyła Jury opowieścią o Nowej Hucie i wywalczyła sobie dożywotni tytuł “Przewodnik Lata 2009”.

 

Konkurs ‘Przewodnik Lata 2008’

Po raz kolejny najlepszym przewodnikiem, w opinii turystów odwiedzających Kraków, została nasza przewodniczka – ALEKSANDRA MIRSKA. Spośród pięciu przewodników zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu to właśnie ona urzekła i przekonała do siebie Szanowne Jury opowieścią „Kraków nieznany i tajemniczy”. Należy uwierzyć, że znany jest jej dobrze każdy zakątek miasta Krakowa a jego tajemnice zdradzi tylko swoim turystom.

 

Konkurs ‘Przewodnik lata 2007’

W wielką rocznicę 750 – lecia lokacji Krakowa, która miała miejsce w 1257 roku, I miejsce w konkursie zajęła nasza przewodniczka KATARZYNA KOZŁOWSKA. Jej oracja na temat „Lokacji Miasta Krakowa na prawie magdeburskim” została oceniona najwyżej i trafiła w gusta Szanownego Jury. Miejmy nadzieję, że tym samym zapoczątkowała ona kolejne lata rozwoju miasta a zarazem dobrego przewodnictwa po Krakowie oraz, że jej następca za kolejne 750 lat wspomni osiągnięcia Kasi i uznanie turystów. Konkurs odbywał się w dniach od 1 maja 2006 r. do 30 września 2007 r. Zwyciężczyni IV edycji, najmłodsza laureatka wśród dotychczasowych konkursów, oprowadza turystów „Wędrowca” już od 2006 roku a przewodnictwo ma nie tylko w sercu, ale i w genach. Nasz kolejny przewodnik, Krzysztof Łabaj, który również dostał się do finałowego etapu konkursu, zajął III miejsce.

 

Konkurs ‘Przewodnik lata 2006’

Edycję konkursu wygrała nasza przewodniczka, specjalistka od „Szlaku Młodej Polski” i „Szlaku Świętych”, ALICJA PIECH, która oprowadzała naszych krakowskich turystów przez ponad 40 lat. Zwyciężczyni uzyskała aż 1552 głosy od turystów biorących udział w konkursie. Konkurs, jak co roku, odbywał się w sezonie wakacyjnym. W konkursie brała udział również Katarzyna Kozłowska, która zajęła III miejsce.

 

Konkurs ‘Przewodnik lata 2005’

Laureatką tej edycji konkursu została nasza przewodniczka, MONIKA SEMLA – MIKODA, która otrzymała ponad 900 głosów od turystów zwiedzających Kraków. Konkurs odbywał się w dniach od 4 maja 2004 r. do 30 września 2005 r.
Pozostali nasi przewodnicy, biorący udział w konkursie, zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce:
Alicja Piech – IV miejsce
Katarzyna Kozłowska – VI miejsce
Hanna Wołek – VIII miejsce

 

Konkurs ‘Przewodnika lata 2004’

W pierwszej edycji konkursu, który odbywał się w czasie wakacji, brali udział nasi przewodnicy: Monika Semla – Mikoda – III miejsce, Alicja Piech – VI miejsce, Agnieszka Podyma – VII miejsce.